Lindemanprisene for 2018 er delt ut. Som kjent er det Bjørn Kruse som er mottager av Lindemanprisen, mens De Unges Lindemanpris gikk til Øyvind Mæland.
Den høytidelige seremonien fant sted i Lindemansalen på Norges musikkhøgskole sist fredag, der det i tillegg til prisoverrekkelsene og mange gode ord var en rekke musikalske innslag.
Innslag som var «hemmelige» for privinner Bjørn Kruse, men som både gjenspeilte hans musikalske virke og interesse.
Her følger en bildeserie fra seremonien. Det ligger også bilder ute på legatens Facebookside.

Gruppa Små Grå framførte utdrag fra forestillingen Kjemi. I gruppa: Benedikte Kruse, Nina Elisabeth Mortvedt og Mai Elise Solberg

De framførte 1.satsen fra Mozarts Klarinettkvintett. Musikerne er Atle Sponberg, Maren Ballestad, Hans Christian Bræin, Are Sandbakken og Aage Kvalbein

Jazztrioen Petter Wettre, Hans Mathisen og Daniel Franck framførte Cheesecake og Stairway to the Stars

Stine Janvin og Sanae Yoshida framførte utdrag fra Øyvind Mælands verk "Sci-fi-lieder from The North Sea"